Cykl rozmów poświęconych ostatnim zmianom w polskim prawie

YouTube

Zapytaj prawnika

Odcinki

#15

Prawo karne cz. 1

W prawie karnym postępowanie karne (proces karny) oznacza zespół norm prawnych regulujących czynności procesowe, zmierzające do realizacji prawa karnego materialnego. Co się dzieje w razie śmierci pokrzywdzonego po popełnieniu przestępstwa w stosunku do jego osoby? Czy pokrzywdzony w postępowaniu karnym musi działać osobiście, czy może korzystać z pomocy pełnomocnika? Odpowiedzi na te oraz inne nurtujące pytania znajdują się w kolejnym odcinku Informacji Prawnych.

#14

Rękojmia

Rękojmia to odpowiedzialność sprzedawcy względem kupującego z tytułu wad fizycznych i prawnych. Jakie wady obejmuje rękojmia? Kiedy rękojmia nie obowiązuje? Jakie uprawnienia posiada kupujący z tytułu rękojmi? Kiedy można odstąpić od umowy? Zapraszamy do kolejnego odcinka Informacji Prawnych.

#13

Towarzystwa Budownictwa Społecznego

Co to jest Towarzystwo Budownictwa Społecznego? Do kogo jest skierowana oferta TBS? Na jakich zasadach można korzystać z mieszkań w KTBS? Na czym polega partycypacja w kosztach? Czy można wykupić mieszkanie z KTBS? Informacje prawne na temat najmu mieszkania w TBS uzyskasz właśnie w tym odcinku.

#12

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC obejmuje szkody wyrządzone w związku z prowadzeniem pojazdu mechanicznego. Jakie roszczenia przysługują w razie, gdy skutkiem szkody jest uszkodzenie ciała czy rozstrój zdrowia, a jakie gdy skutkiem jest śmierć? Kiedy osoba poszkodowana może starać się o świadczenie pieniężne, rentę, odszkodowanie lub zadośćuczynienie z tytułu OC? Kiedy może następuje przedawnienie roszczeń? W jakich sytuacjach nie działa OC? Zapraszamy do sięgnięcia po odpowiedzi do odcinka Informacji Prawnych poświęconego ubezpieczeniu z tytułu odpowiedzialności cywilnej.

#11

Uśpione konta bankowe

Uśpione czy też martwe konta, to rachunki bankowe, z których właściciele z różnych przyczyn nie korzystają. Czy bank ma prawo zamknąć taki rachunek? Co dzieje się ze środkami znajdującymi się na uśpionym koncie? Jakie prawa mają spadkobiercy takich rachunków i gdzie mogą szukać informacji? Odpowiedzi już w kolejnym odcinku Informacji Prawnych.

#10

Prawo pracy cz. II

Zasady naliczania stawki za godziny nadliczbowe, czy istnieje tzw.  ruchomy czas pracy. Dzień wolny za za prace w godzinach nadliczbowych, długość okresu rozliczeniowego, brak wypłaty wynagrodzenia.

#9

Prawo pracy cz. I

Nawiązywanie i rozwiązywanie umów o pracę, czas pracy, wynagrodzenia. Jakie są rodzaje umów, co musi zawierać umowa, co grozi pracodawcy za nielegalne zatrudnienie, Odwołania do sądu od rozwiązania umowy o pracę, odprawa pieniężna dla pracownika. Odpowiedzi na te i inne nurtujące pytania w tym odcinku Informacji Prawnych.

#8

Odwrócona hipoteka

Odwrócona hipoteka to rodzaj kredytu, która spłata następuje poprzez przejęcie przez bank własności nieruchomości po śmierci jej właściciela. Kto może ubiegać się o kredyt, czy bank dokonuje weryfikacji zdolności kredytowej, czy można zbyć nieruchomość po zawarciu umowy kredytowej, w jaki sposób bank ustala wysokość kredytu, czy można odstąpić od umowy oraz inne szczegóły dotyczące zawarcia umowy odwróconego kredytu hipotecznego przedstawione są w odcinku Informacji Prawnych.

Odcinki

Chcesz być na bieżąco?

Zasubskrybuj nasz kanał na YouTube

Wszelkie prawa zastrzeżone

Kancelaria Radców Prawnych M. Woziński A. Kulisz
Spółka partnerska

Kontakt

+48 68 320 24 59
+48 68 477 28 78

Projekt i realizacja

www.CarboMedia.pl