Cykl rozmów poświęconych ostatnim zmianom w polskim prawie

YouTube

Zapytaj prawnika

Odcinki

#7

Kupno nieruchomości

Kupno nieruchomości to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Często niestety wiąże się również z ryzykiem. Na co należy zwrócić uwagę, z jakimi problemami prawnymi można się spotkać, co jeśli w księdze wieczystej wpisana jest hipoteka, jakich formalności należy dopełnić u notariusza. O tym w kolejnym odcinku Informacji Prawnych.

#6

Zniesienie współwłasności

Współwłasność to sytuacja, w której prawo własności do rzeczy lub prawa przysługuje wielu osobom. Zniesienie współwłasności nie jest proste, ale możliwe. Czy można znieść współwłasność polubownie, czy tylko za pośrednictwem sądu? Jakie są najkorzystniejsze  metody zniesienia współwłasności? Z jakimi kosztami to się wiąże? Wszystkiego dowiesz się z tego odcinka Informacji Prawnych.

#5

Nieodpłatna pomoc prawna

Od stycznia 2016 obowiązuje ustawa umożliwiająca skorzystanie z nieodpłatnych porad prawnych w całym kraju. Dowiedz się, kto może skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, kto udziela porad prawnych i w jakim zakresie.

#4

Waloryzacja rent i emerytur

Wskaźnik waloryzacja rent i emerytur na rok 2016 wynosi 100,24%. Poza zwiększonymi świadczeniami zostaną również wypłacone jednorazowe dodatki. O ile wzrosną świadczenia oraz w jakiej wysokości dodatek można otrzymać, dowiecie się z odcinka Informacji Prawnych.

#3

Program 500 Plus

Komu przysługuje świadczenie z programu 500 + ? Gdzie i kiedy można złożyć wniosek? Czy dysponowanie otrzymanymi pieniędzmi będzie w jakikolwiek sposób kontrolowane? O wszystkich ważnych tematach dotyczących programu 500 + dowiedziecie się z tego odcinka.

#2

Dziedziczenie ustawowe

Zmiany w dziedziczeniu ustawowy ograniczają odpowiedzialność za długi spadkowe. W tym odcinku dowiesz się: co to jest dziedziczenie spadku wprost oraz z dobrodziejstwem inwentarza, na czym polega ograniczenie odpowiedzialności za długi spadkowe, w jakim celu należy stworzyć spis inwentarza czy wykaz inwentarza, jak ustalić przedmiot spadku i długów oraz jakie są skutki odrzucenia spadku.

#1

Prawo pracy

Nieuzasadnione wykorzystywanie umów o pracę na czas określony zostało ograniczone. Nowa ustawa znacznie zmniejsza możliwość nadużywania tego rodzaju umów. Na korzyść pracownika zmieniły się również warunki wypowiedzenia. W tym odcinku dowiesz się: jakie są nowe okresy wypowiedzeń umowy o pracę na czas określony, na jaki okres może być zawarta umowa na czas określony, a także jakie sytuacje wyjątkowe zezwalają na przedłużenie okresu trwania umowy na czas określony.

Odcinki

Chcesz być na bieżąco?

Zasubskrybuj nasz kanał na YouTube

Wszelkie prawa zastrzeżone

Kancelaria Radców Prawnych M. Woziński A. Kulisz
Spółka partnerska

Kontakt

Projekt i realizacja

www.CarboMedia.pl